Foorum – Riigikogus 6. – Pildigalerii & Meedia

Omavalitsuste foorum keskendub haldusreformi jätkutegevustele ja koostööle

19.02.2018 / Pressiteated, Riigikogu juhatus

Riigikogu konverentsisaalis algab täna kell 10.30 Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud foorum „Eesti riik ja omavalitsused – 100 aastat“, kus arutelu keskmes on haldusreformi jätkutegevused ja koostöö.

Foorum on avalik ja seda saab jälgida otseülekandes.

Foorumi avasõnad ütleb ja ettekande teeb Riigikogu esimees Eiki Nestor, kes räägib oma ettekandes parlamendi rollist Eesti riigi loomisel, taastamisel ja tuleviku kujundamisel. Kõnelevad veel MTÜ Polis asepresident Sulev Lääne ja Narva linnapea Tarmo Tammiste.

Tervituskõne peavad president Arnold Rüütel ja Riigikogu kohaliku omavalitsuse ja regionaalpoliitika toetusrühma esimees Aivar Kokk. Naaberriikide esindajatena võtavad sõna Soome Vabariigi suursaadik Eestis Kirsti Narinen, Läti Vabariigi suursaadik Eestis Raimonds Jansons ja Leedu Vabariigi suursaadik Eestis Giedrius Apuokas.

Kohaliku omavalitsuse süsteemi arengust ja haldusreformi jätkutegevustest kõneleb riigihalduse minister Jaak Aab. Kohalike omavalitsuste koostööst ning uuest ja ühtsest üleriigilisest omavalitsusliidust räägivad Eesti Linnade Liidu tegevdirektor Jüri Võigemast ja Eesti Maaomavalitsuste Liidu esimees Kurmet Müürsepp.

Ettekannetega esinevad Harjumaa Omavalitsuste Liidu tegevdirektor Joel Jesse, Tallinna Ülikooli rektor, Rektorite Nõukogu esimees Tiit Land ja Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Marko Pomerants.

Foorumile järgneb Riigikogu juhatuse vastuvõtt, kus kõnelevad Riigikogu aseesimehed Enn Eesmaa ja Hanno Pevkur.

Foorumi korraldavad MTÜ Polis, Riigikogu, Rahandusministeerium, Tallinna Ülikool, Eesti Maaomavalitsuste Liit, Harjumaa Omavalitsuste Liit, Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool, Narva linn, üleriigiliste kohaliku omavalitsuste liitude vanematekogu, Haldusjuristide Ühendus, Valla- ja Linnasekretäride Selts ning Eesti Omavalitsusliitude Ühendus.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
epp-mare.kukemelk@riigikogu.ee 
Päringud: press@riigikogu.ee